Danka Šárková

Spisovatelka

Danka Šárková

Jestlipak víte, co k životu člověk nejvíc potřebuje?

Vzhledem k tomu, že poslední dva týdny před odjezdem na dovolenou jsem se nezastavila, protože jsem měla osm besed, vydala jsem knížku HORAL(KA), zvládla ji pokřtít a poslat několika svým čtenářkám s podpisem, tak moje balení na dva týdny do malého příručního zavazadla vypadalo následovně: plavky, trička, veliký šátek (nutné v Emirátech do mešity), krátké a dlouhé leginy a dvoje bavlněné šaty. Koupila jsem si cestovní sadu na kosmetiku a do malých lahviček a kelímečků vymačkala obsah svých větších kosmetických prostředků jako je šampon, kondicionér, krém na opalování, krém na obličej a další.
Na letiště nás odvezl kamarád a já mu samozřejmě předala nejen auto, ale i zimní bundu a boty. Hnusné černé ponožky jsem měla nacpané v trekových sandálech a přála jsem si, abychom byli co nejrychleji v Abu Dhabi, kde vládne trošku jiné počasí. Ptáte se proč takhle nalehko? Nízko nákladový let jen s příručním zavazadlem. To znamená, že se musím zabalit do malého cyklistického batohu, který mi asi časem přiroste na záda, jelikož mě doprovází na všem mých cestách. Má jen šestnáct litrů a je neuvěřitelně skladný. Zvláště v okamžiku, kdy jsem třeba jela na pět týdnů!
Dovolená začala skvěle, jelikož letadlo hned na Ruzyni mělo dvě hodiny zpoždění. To nám nevadilo, alespoň jsme na přípoj v Istanbulu nemuseli dlouho čekat. Můj přítel měl nový telefon od jiné společnosti a hned si vyplácal dvě možnosti neplatného PIN, takže hrozilo, že si mobil komplet zablokuje. Naštěstí si vzpomněl, kde by mohl být dokument s pinem a já mu ho přes jeho kolegyni sehnala. Představa, že nebude mít čtrnáct dní telefon, mě málem psychicky položila. Přípoj do Abu Dhabi byl bez čekání a já hned po příletu začala shazovat ponožky, šátek a dlouhé leginy vyměnila za krátké. Teplo! Pak nás ubytovali. Abu Dhabi je sice hlavní město Spojených Arabských Emirátů, ale z pohledu mých očí, jde o docela velké staveniště. Poušť, vedro a luxusní výškové domy, k tomu obchodní centra, závodní dráha pro Formuli 1 a zábavní parky. Pro cestovatelku s batohem na zádech nic moc, pro někoho, kdo chce nakupovat a utrácet, úžasný zážitek. Co jsem však uvítala, byl bazén na střeše hotelu. Šupla jsem do plavek a následujících několik hodin jsem se nechala obskakovat plavčíkem, který mi nosil vodu, ručník a několikrát zapnul whirlpool. Vzhledem k tomu, že bydlím v Krkonoších a před odjezdem jsem měla besedu kousek od Gruně v Beskydech, kde na obou místech už bylo chvílemi bílo, to opravdu bodlo! Vsakovala jsem do sebe paprsky slunce a cítila se skvěle.

Vzpomněla jsem si na slova jednoho psychologa, když jsem byla na semináři. Tehdy se nás ptal, co nejvíc člověk potřebuje? Odpovídali jsme dobré vztahy, lásku, zdraví, jenže… Když nemáte TEPLO, nemáte ani zdraví, ani vztahy!! Chápu, že každý nemůže zaletět v zimních měsících do tepla, ale snažte se alespoň doma udělat si dobře. Zatopte si, zapalte svíčky, zalezte si pod kožešinu. Rozsviťte si světla. Nešetřete na sobě a udělejte si pohodu. Vy, co máte rádi saunu, okamžitě vyražte do nejbližšího centra, zajděte si na masáž.

Ten den u bazénu mi dal hromadu energie a pocit, že jsem jiný člověk. Vyspali jsme se v hotelu a ráno vyrazili na letiště. Čekal nás let do Bombaje a pak do Goa. INDIE je další země, kterou jsem se rozhodla přidat do svých cestovatelských snů a podělit se o zážitky se svými čtenáři. Takže slibuji, že budu hodně fotit a natáčet a vy si zatím dojděte do sauny, ať se nepotím v tom vedru jenom já😊

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.