Danka Šárková

Spisovatelka

Danka Šárková

Sny je potřeba si plnit 😊

Když mi bylo patnáct, vládla hluboká totalita. Rádio hrálo většinou jen naše české písničky (nebyly špatné) a to, že bych šla do obchodu a koupila si gramofonovou desku s nějakou slavnou rockovou kapelou, byla utopie. Vše se nahrávalo na kazety a prodávalo na černém trhu. Tuhle dobu hodně z vás jistě zažilo!

V té době jsem hltala mimo jiné i skupinu PINK FLOYD. Její desky The Dark Side of the Moon a legendární THE WALL mě jako většinu posluchačů tohoto žánru úplně dostaly. I další jejich skladby neměly chybu. Na školách se neučila angličtina, ale ruština, takže překlad desky Zeď z angličtiny do češtiny, byl problém. Já ho měla a vzhledem k tomu, že už tehdy mi šlo hodně o text a to zejména filozofický, totálně mě to dostalo.

Představa, že by se někomu podařilo dostat na koncert této kapely do zahraničí, byla snem. O tom, že by PINK FLOYDi dorazili do tehdejšího Československa, také. Přišla revoluce, ale i rozpad této skupiny. Prý už nikdy nebude koncertovat. A PŘECE: zítra má veliký koncert v O2 ARENĚ v Praze. Sice už ne v kompletním složení (přijede hlavně Roger Waters), ale rozhodně to bude zážitek a věřím, že na pódiu pánové vypálí ty největší pecky. Já si tak splnila svůj dětský sen skoro v padesáti. Takže zítra večer!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.